Historia
Pierwsze lata działalności Fundacji (do 1998 r.) były związane z Apostolstwem Modlitwy, którego Krajowym Sekretarzem od 1985 roku był o. Tadeusz Kiersztyn.
W tym okresie, pod duchową opieką o. Tadeusza Kiersztyna zawiązywała się wspólnota ludzi pragnących „kochać i służyć”, która w 1992 roku przybrała nazwę Wspólnota św. Klaudiusza la Colombière.
Dom Formacyjny Fundacji służył jako baza rekolekcyjna dla członków Apostolstwa Modlitwy. Organizowane były seminaria pod tytułem „Chrześcijanin w świecie”, w których uczestniczyła przede wszystkim młodzież. Były one połączone z kilkudniowymi rekolekcjami. W okresie ferii zimowych i wakacji dzieci i młodzież odpoczywały w naszym Domu, poznając „tajniki” modlitwy, czyli jak rozmawiać z kochającym Bogiem.
Staraniem opiekuna duchownego Fundacji i Wspólnoty ks. Tadeusza Kiersztyna w dniu 5 listopada 1996 roku został otwarty na terenie archidiecezji krakowskiej proces beatyfikacyjny Rozalii Celakówny. Funkcję procesową Powoda sprawowała Fundacja Serca Jezusa. Przy Fundacji powstało Biuro Postulacji S.B. Rozalii, które funkcjonowało do czasu zamknięcia procesu na szczeblu diecezji, tj. do 17 kwietnia 2007 roku. Nieocenionym wparciem w pracach procesowych był ks. Stefan Ryłko, delegat Kurii, który nadzorował proces Rozalii. Więcej o procesie na stronie archiwalnej Biura Postulacji www.rozalia.krakow.pl
W listopadzie 1996 roku staraniem Fundacji Serca Jezusa została wykonana i złożona w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie złota korona-wotum. Korona symbolizuje królewską władzę Pana Jezusa nad Polską, a zarazem nawiązuje do mistycznych przeżyć Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, mówiących o tym, że królowanie Jezusa, z woli Bożej, ma rozpocząć się od Polski, by następnie objąć inne kraje świata.
W roku 1998 Fundacja Serca Jezusa w ramach czynności procesowych, planując ekshumację doczesnych szczątek Rozalii, podjęła starania w sprawie wykonania sarkofagu Rozalii Celakówny, który według projektu artysty rzeźbiarza z Poznania, p. Michała Gołąbka, został wykonany w 1999 roku. Sarkofag został zamontowany w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie w 2008 roku.
Równocześnie prowadzone były intensywnie prace procesowe, które ostatecznie Biuro Postulacji zakończyło w 2000 roku. We wrześniu tego roku zostało złożone do Kurii krakowskiej pismo z prośbą o zamknięcie procesu. Nastąpiło to siedem lat później, tj. 17 kwietnia 2007 roku.
Od momentu rozpoczęcia procesu S.B. Rozalii Celakówny działania Fundacji skupiły się na staraniach o dokonanie w Polsce Intronizacji Jezusa Króla i propagowaniu tej idei. Po 20 latach od rozpoczęcia procesu S.B. Rozalii Akt Intronizacyjny został uroczyście proklamowany 19 listopada 2016 roku w Krakowie – Łagiewnikach, w Bazylice Miłosierdzia Bożego, w obecności przedstawicieli władz świeckich, Episkopatu Polski, tysiąca kapłanów i dwustutysiecznej rzeszy wiernych.
Działania Fundacji skierowane są obecnie na szerokie informowanie o dokonanym w 2016 roku Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (m.in. zapoznawanie z treścią Aktu i Komentarzem KEP), ze szczególnym ukierunkowaniem na zobowiązania Narodu wynikające z Aktu.
Mając na uwadze zapisy znajdujące się w Komentarzu do Aktu, skupiamy się na opracowaniu programu formacyjnego służącego procesowi przemiany naszego społeczeństwa w duchu tego Aktu, aby było ono zdolne zbudować autentyczne Królestwo Chrystusa w Polsce.
Więcej w zakładce INTRONIZACJA